کارتخوان و انکودر کارت مغناطیسی

کارتخوان و انکودر کارت مغناطیسی

کارتخوان یا ریدر کارت و انکودر یا کدگذار کارت مگنت یا مغناطیسی دو دستگاهی هستند که در سیستم هایی استفاده می‌شوند که از کارت مغناطیسی بهره می‌برند. کارت خوان کارت مغناطیسی همانطور که از اسم آن پیداست برای خواندن اطلاعات موجود در نوار مگنت استفاده می‌شود. انکودر نیز دستگاهی مجهز به دو تکنولوژی Read و Write است که علاوه بر قابلیت خواندن داده‌ها، انکود کردن یا نوشتن اطلاعات روی کارت مغناطیسی را هم ممکن می‌کند.

سیستم هایی که از کارت مغناطیسی استفاده می‌کنند:

  • سیستم های بانکی
  • ورود و خروج پارکینگ ها
  • حضور و غیاب
  • ساعت زنی

کارتخوان یا ریدر کارت مغناطیسی

کارت خوان کارت مغناطیسی یک دستگاه کوچک رومیزی است. این دستگاه با یک کابل USB به کامپیوتر یا سیستم های مشابه متصل می‌شود. ریدر کارت مغناطیسی دارای یک شیار کوچک است که در تماس با نوار مگنت روی کارت مغناطیسی، اطلاعات کارت را به گیرنده منتقل می‌کند. این ریدرها فقط قابلیت خواندن داده‌های ذخیره شده در کارت مغناطیسی را دارند.

کارتخوان یا ریدر کارت مغناطیسی

انکودر یا کدگذار کارت مغناطیسی

انکودر کارت مغناطیسی دستگاهی است که هم قابلیت خواندن Read و هم نوشتن Write را داراست. این دستگاه نیز با یک کابل USB به هر نوع سیستمی متصل شده و از این طریق اطلاعات را در سیستم نمایش می‌دهد. انکودر کارت مگنت با یک نرم‌افزارجانبی که جهت کدگذاری یا تغییر داده‌های نوار مغناطیسی طراحی شده استفاده می‌شود.

خرید انکودر و ریدر کارت مغناطیسی

ریدر و انکودرهای اختصاصی داتکو با آموزش رایگان و ضمانت اصالت کالا به فروش می‌رسند. شرکت داتکو در تمام مراحل راه اندازی سیستم های مبتنی بر کارت مغناطیسی همراه شماست؛ از طراحی تا چاپ کارت مغناطیسی تا راه اندازی کامل سامانه های خود را به متخصصین ما بسپارید.

مشاوره با ما رایگان است؛ تلفن تماس: 71018-021

نقد و نظرات کاربران

ثبت نقد و امتیاز شما نسبت به این مطلب

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید، لطفا قبل از نوشتن نقد خود، امتیاز دهید.

امتیاز: