کارت مغناطیسی

کارت مغناطیسی

فروش کارت مغناطیسی ، طراحی کارت مغناطیسی و چاپ انواع کارت مغناطیسی

کارت مغناطیسی کارتی است که معمولا از جنس کارت PVC بوده و دارای یک نوار مغناطیسی که حاوی چند لایه اطلاعات میباشد تشکیل می شود.

از انواع کارت مغناطیسی می توان به کارت تخفیف ، کارت حضور و غیاب ، کارت پرسنلی ، کارت بانکی و ...اشاره نمود. کارت های مغناطیسی دارای استانداردهایی به نام های ISO/IEC 7810،ISO/IEC 7811،ISO/IEC 7812،ISO/IEC 7813،ISO 8583 ISO/IEC 4909 می‌باشند و در ایران نیز مطابق با استانداردهای فوق تولید می‌گردند.

این نوع تکنولوژی محبوب‌ترین تکنولوژی کارت بین سیستم‌های بانکی و دیگر سیستم‌های اعتباری است. این کارت پی وی سی با داشتن قابلیت هم write و هم read به راحتی و به سرعت قابل کدگذاری هستند و استفاده از آن‌ها نیز بسیار آسان است. متریال استفاده شده در این نوع کارت‌ها عموما از جنس PVC است و روی کارت با رنگ مگنتی مخصوص دارای نوار مغناطیسی می‌شود. کارت های مگنت یا مغناطیسی در دو نوع به فروش می‌رسند، HI-CO و LO-CO. کارت‌ هایکو بیستر از کارت لوکو عمر می‌کند. کارت پرسنلی مغناطیسی و کارت احراز هویت مغناطیسی امروز در سازمان‌ها بسیار مرسوم هستند.

کد گذاری کارت‌ مغناطیسی

کارت های مغناطیسی، نوعی کارت دارای تکنولوژی هستند که برای اموری مثل احراز هویت، حضور و غیاب و امور مالی استفاده می‌شوند. استفاده‌ی آسان و امنیت بالا باعث شده این کارت‌ها هنوز توسط سیستم‌های مالی استفاده شوند. این کارت ها قابلیت Write/read دارند و کدگذاری روی آن ها توسط دستگاه‌های مخصوص انجام پذیر است.

انکودر کارت‌ مگنت

استفاده از این دستگاه‌ها بسیار ساده است، کافی است در یک حرکت کارت مگنت را در شیار مخصوص بکشید و سپس به کمک نرم‌افزار مخصوص مثل نرم افزار cardPresso یا هر سیستمی که به دستگاه متصل باشد، روی کارت عملیات مختلفی انجام دهید.

نقد و نظرات کاربران

ثبت نقد و امتیاز شما نسبت به این مطلب

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید، لطفا قبل از نوشتن نقد خود، امتیاز دهید.

امتیاز: